8 Ekim 2012 Pazartesi

Kağıttan Aşçı Şapkası Yapılışı ve Anasınıfında Kurabiye GünüBaran bu sene okullu oldu.Benim içinde hayat değişti ,çok hareketlendi. Memnun muyum , evet çok memnunum :) 

Okul formlarını doldururken Sınıfta faaliyet yapmak istermisiniz diye bi soruyla karşılaştım. Ve  kurabiye yapabilirim diye yazdım heyecanla..

Öğretmenle görüştükten sora gün karalaştırdık o günde pazartesiydi, anlayacağınız bu post çok taze :) 

Kurabiye yapacaktım ama değişiklik olsa , çocuklara bi hoşluk yapsam diye düşünürken şapkalar yapmak aklıma geldi çok düşündüm araştırdım en sonunda başardım :)

Çocuklara bu şapkaları takarken ki heyecanlarını görseniz kurabiye yapıp pişene kadar hiç çıkarmadılar.Akşam çıkışta evlerine götürdüler..

Sizde evinizdeki küçük cheflere yapmak isterseniz işte nasıl yapılacağı ; 


Malzemeler 

1 tane kağıt şapka  ( mağlum firmaların bir tanesinden :)
A3 kağıt
Çift taraflı bant 
Makas 
Cetvel 
Zımba

Yapılışı  
A3 kağıdı resimdeki gibi 10 cm arayla 10 cm boyunda kesiyoruz 


Kestiğimiz kağıdı şapkanın resimsiz tarafına ( şapkayı birleştirme yerlerini kapatmadan ) çift taraflı bant ile yapıştırıyoruz. 

Şapkayı kafamıza göre ayarlayıp birleştiriyoruz.Ve pile pile kestiğimiz kağıtları üst üste getirip zımbayla birleştiriyoruz.

İşte şapkasıyla yaptığı kurabiyeye bide uzaktan bakan Bedirhan chef   :) Ben çok güzel bi gün geçirdim eğer sizin okulunuzda bu tip etkinlikler oluyorsa sizde hiç kaçırmayın, küçüklerin enerjileriyle güzel bi gün geçirin..


6 yorum:

 1. çocuklarla yapılan etkinliklerde hayatı yeniden onların gözü ve heycanı ile görmek ne güzel dimi....ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akdeniz kızı hislerime tercüman olmuş sun gerçekten , benim için nefis bi gündü. teşekkürler

   Sil
 2. ellerine yüreğine sağlık benim sınıfa da gel lütfen:))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok isterim inan ki ama onlar o kadar şanaslılar ki senin gibi iyi bi öğretmene sahipler onlar gereken herşeyi senden zaten alıyorlar :)

   Sil
 3. kaç tane yaptın öyle maşallah. bizimkinin gözleri annesine çekseymiş ancak bu kadar güzel olurmuş bi maşallah da ona.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kavga çıkmasın diye sınıf mevcudu kadar :) sağol teyzesi ince iltifatin içinde ayrıca teşekkürler hemen anladım şşıııı :)

   Sil